PoMOC SuperMOC
„PoMOC SuperMOC“ to innowacyjny projekt oparty na nauce poprzez doświadczenie, pozwalający jego uczestnikom sprawdzić się w nowych rolach i sytuacjach. Celem projektu jest rozwój umiejętności społecznych młodzieży oraz zachęcenie młodzieży by pomagania sobie nawzajem. W ramach projektu młodzież będzie brała udział w warsztatach, na których będzie się uczyć współpracować z innymi, lepiej się komunikować, słuchać innych i im pomagać. Będzie miała także okazję wymyślić wspólne działanie, które zwróci uwagę innych na ich problemy lub pozwoli im rozwinąć ich talenty. Do projektu zapraszamy młodzież w wieku 13-15 lat.
Udział w projekcie jest CAŁKOWICIE BEZPŁATNY. Projekt finansowany jest ze środków funduszu Aktywni Obywatele. Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Piękne Anioły.
Koszt
Udział w projekcie jest CAŁKOWICIE BEZPŁATNY. Projekt finansowany jest ze środków funduszu Aktywni Obywatele. Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Piękne Anioły.
Lokalizacja
Do projektu możemy przyjąć 40 osób z gminy Kocmyrzów i 40 osób z gminy Skała.
Ilość miejsc i role
W każdej gminie zapraszamy 20 osób, które chciałyby się wygadać, znaleźć kogoś kto ich wysłucha oraz 20 Liderów Zmian, którzy chcieliby się nauczyć jak lepiej współpracować i słuchać innych. Wszyscy uczestnicy razem wymyślą oraz zrealizują autorski projekt społeczny.
Działania w projekcie
SZKOLENIA DLA LIDERÓW ZMIAN
4 szkolenia podczas których młodzież będzie się uczyć:
- jak współpracować `z innymi
- jak być LIDEREM ZMIANY
- jak słuchać innych, tak by chcieli się otwierać
- jak pomagać innym w oparciu o coaching rówieśniczy
- jak się motywować siebie i innych
Młodzież będzie uczyć się w sposób aktywny poprzez gry i interaktywne zadania.
Rozmowy motywująco-wspierające
Każdy Lider zmiany będzie prowadził wspierające rozmowy. Uczestnicy będą służyć dla siebie nawzajem jako wsparie i pomoc w motywacji do nauki i do osiągania wyznaczonych celów.
WARSZTAT „PROJEKTUJEMY ZMIANĘ” I REALIZACJA AUTORSKIEGO PROJEKTU
Praca nad projektem i spotkania lokalne – młodzież będzie realizować wymyślony przez nich projekt. Cała grupa zostanie zaproszona na warsztat „Projektujemy Zmianę”, podczas którego młodzież wymyśli jaki projekt chciałaby wspólnie zrealizować.
Przykładowe działania:
- młodzież ze szkoły SP 155 zdecydowała się nakręcić film, o problemach, z jakimi mierzą się w swoim otoczeniu m.in. konsumpcjonizmie, koncentracji na wyglądzie zewnętrznym, presji na wyniki. Film realizowany był z pomocą profesjonalnej ekipy filmowej. Młodzież brała czynny udział w każdym etapie pracy nad filmem: są autorami scenariusza, koncepcji zdjęć, sami kręcili część ujęć i oczywiście pokazali swoje talenty aktorskie.
- młodzież ze szkoły z Łuczycach zdecydowała się odnowić szkolny korytarz. Młodzież była autorem projektu nad którym współpracowała z architektem wnętrz, a następnie sama wykonywała część prac remontowych.